Wyjątkowe, dynamiczne żaluzje fasadowe

W ofercie firmy PRESTIGE znajdziesz nowoczesne żaluzje fasadowe – zewnętrzne przesłony okienne, w których projekcje wykorzystano zaawansowane technicznie rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne. Poznaj ten segment naszej oferty.

Jak działają żaluzje fasadowe

Żaluzja typu fasadowego zbudowana jest z płytek aluminiowych, czyli lameli, o różnych kształtach (C, Z, S, F) i rozmiarach. Ich konstrukcja jest prosta i lekka (system waży do 3 kg/m²), ale za sprawą właściwości materiałów, które zostały wykorzystane do ich produkcji, jest też trwała. Stabilizację zapewniają jej aluminiowe boczne prowadnice, dolna rynna i wykonane z nierdzewnej stali linki znajdujące się w osłonkach z PCV.

 

Przez swobodne manipulowanie lamelami regulujesz ilość światła, która wpadnie do wnętrza. Nie wymaga to podnoszenia i opuszczania żaluzji, ponieważ lamele poruszają się w szerokim zakresie od 90° do 180°, co oznacza, że kąt ich nachylenia może blokować dopływ światła lub przepuszczać jego pożądaną ilość. Równocześnie żaluzje nie ograniczają widoku na zewnątrz.

 

Ze względu na to, że konstrukcja takich przesłon jest bardzo lekka, ręczne sterowanie nimi nie jest kłopotliwe. Ponadto żaluzje fasadowe z łatwością można wyposażyć w napęd elektryczny, który czyni korzystanie z nich jeszcze bardziej komfortowym. Może on być połączony z:

  • czujnikami pogodowymi i zegarem sterującym – w ten sposób żaluzje zgodnie z preferencjami użytkowników będą się automatycznie domykać pod wpływem silnego nasłonecznienia i odsłaniać, kiedy na niebie będą chmury i pojawi się silny wiatr,
  • systemem klimatyzacji,
  • oświetleniem,
  • systemem sterowania poprzez urządzenie mobilne.

 

Dzięki temu zyskujemy możliwość zarządzania fasadą całego inteligentnego budynku.

Oferta żaluzji fasadowych Białystok

Cechy montażowe żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe sprawdzają się jako przesłony dużych szklanych powierzchni elewacyjnych w domach prywatnych, biurowcach, apartamentowcach, hotelach, dlatego spotykają się z zainteresowaniem osób prywatnych, architektów i właścicieli budynków użytku publicznego czy rekreacyjnego – tych wszystkich, którym zależy na zapewnieniu komfortowego nasłonecznienia wnętrz.

Przesłony okienne tego typu montuje się:

  • bezpośrednio do ściany budynku,
  • do konstrukcji fasady,
  • do ramy okna.

 

Jeśli decyzja o ich zamontowaniu podejmowana jest na etapie projektowania budynku, możliwości dyskretnego wkomponowania żaluzji w projekt są szersze. Jeśli natomiast żaluzje montowane są na fasadzie już istniejącego budynku, górną ich część można będzie ukryć pod specjalnymi blendami.

Zalety żaluzji fasadowych

  • Izolacyjność – pomiędzy powierzchnią żaluzji a szybą powstaje kurtyna powietrzna, za sprawą której wymiana ciepła zostaje ograniczona. W praktyce oznacza to, że rozwinięta żaluzja pozwoli na obniżenie temperatury w pomieszczaniu w okresie letnim oraz jej podniesienie w okresie zimowym.
  • Dźwiękoszczelnośćżaluzje umieszczone na fasadzie budynku skutecznie wytłumiają zewnętrzny hałas.
  • Możliwość indywidualizacji wyglądu – lamele i blendy mogą być powlekane wysokiej jakości lakierami w odcieniach z palety RAL, dzięki czemu z łatwością dopasowują się pod względem wizualnym do otoczenia, w którym zostają umieszczone.

Zdaj się na specjalistów

Zapraszamy do naszego firmowego salonu sprzedaży w Białymstoku – tu nasi pracownicy przekażą Ci szczegóły techniczne związane z wyborem odpowiedniego modelu żaluzji fasadowych i zaproponują korzystne warunki ich profesjonalnego montażu.