Żaluzje – klasyk wśród osłon okiennych

Żaluzje są najstarszym typem przesłon okiennych na naszym rynku. Dzięki drobnym udoskonaleniom i modyfikacjom technicznym stały się ponadczasowe – wielu mieszkańców Białegostoku posiada je w swoich domach; sprawdzają się także w firmowych biurach i lokalach usługowych. Dowiedz się więcej o żaluzjach z oferty firmy PRESTIGE.

Tradycyjne żaluzje aluminiowe

Lamele tego typu żaluzji wykonane są z aluminium, są trwałe, funkcjonalne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Aluminiowe żaluzje są:

 • proste w obsłudze,
 • łatwe do utrzymania w czystości,
 • ekonomiczne.

 

Ten system osłony okien nadaje im ciekawy wygląd, pasujący do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz.

Żaluzje drewniane – coś dla miłośników naturalnych materiałów

Wykonane z naturalnego surowca lamele żaluzji drewnianych odznaczają się ekskluzywnym wyglądem przypominającym osiemnastowieczny pierwowzór. Światło po odbiciu od drewna jest rozproszone, jego smugi wpadające do pomieszczenia tworzą wyjątkowo ciepłą atmosferę. Pasują do wnętrz tradycyjnych, utrzymanych w stylu prowansalskim, ale dopasują się także do nowoczesnych kolonialnych, loftowych, a także ekologicznych wystrojów.

 

Dodatkowym atutem żaluzji wykonanych z drewna jest to, że minimalizują transfer ciepła z szyby na osłonę, dlatego latem nie tylko zaciemniają, ale także dają chłód.

Verticale – żaluzje pionowe

To żaluzje z pionowym układem lameli przytwierdzonych do szyny z mechanizmem sterującym. Lamele wykonane są z tkanin posiadających atest niepalności i higieniczności. Polecane są do gabinetów i biur, sal konferencyjnych, restauracji i lokali usługowych, gdzie duże szklane powierzchnie wymagają komfortowego w użytkowaniu przesłonięcia. Verticale cenione są ze względu na możliwość:

 • wymiany lameli bez demontowania szyny,
 • zamówienia szyny giętej, tworzącej półokrąg,
 • przesuwania żaluzji w różne strony – w lewo, wprawo, a także do środka.

 

To proste konstrukcyjnie rozwiązanie zyskało popularność dzięki niewysokim cenom i łatwemu montażowi.

Renesans żaluzji w białostockim PRESTIŻU

Obecnie żaluzje zyskują coraz większe uznanie Klientów. Poza ich przystępną ceną, wpływają na to względy estetyczne:

 • zróżnicowanie kolorystyczne lameli żaluzji jest ogromne; także żaluzje drewniane dostępne są w wersjach barwionych (butelkowej zieleni, błękitu, szarości), a nie tylko w naturalnym odcieniu drewna,
 • wzornictwo żaluzji także daje możliwości wyboru – lamele są na ogół jednolite, ale dostępne są także wersje wzorzyste.

 

Takie żaluzje stają się interesującym elementem wystroju wnętrza, doskonale komponują się także z firanami i zasłonami, dając wiele możliwości aranżacji i chroniąc je przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV.

Ponadto względy techniczne i użytkowe także działają na korzyść tego typu osłon okiennych, ponieważ:

 • mamy do wyboru różne szerokości lameli: od 16 – 25 – 50 mm,
 • możemy wykorzystać lamele częściowo przepuszczające promienie słoneczne, dzięki czemu do pomieszczenia trafia przyjemne rozproszone światło,
 • posiadamy w ofercie 3 typy sterowania żaluzjami: ręczny sznurkowy, ręczny korbowy, elektryczny,
 • żaluzje są odporne na wilgoć, dlatego bez problemu mogą być montowane w kuchniach i łazienkach.

 

W ten sposób skutecznie możemy ograniczać dopływ światła, jak również osłonić okno przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów.

Żaluzje

Żaluzje – praktyczny wybór

Żaluzje producentów, z którymi współpracujemy, wykonywane na konkretne wymiary, przez co możliwie dokładnie dopasowywane są do poszczególnych okien. To osłony solidnie wykonane, prezentujące się nienagannie i niekłopotliwe w użytkowaniu. Zapraszamy do ich obejrzenia w naszych formowych salonach oraz do skonsultowania wyboru z naszymi ekspertami – dzięki ich wiedzy i doświadczeniu wybierzesz takie żaluzje, które będą Ci służyły przez lata.