Stylowe markizy w białostockich oknach

Markiza jest przesłoną okienną przypominającą składany daszek chroniący przed nadmiernym słońcem. Ze względu na swoją przestrzenną konstrukcję, tworzą wyjątkowe otoczenie zewnętrznej strony okna. Spójrz, jakie markizy znalazły się w naszej ofercie.

Cechy naszych markiz

Producenci markiz z oferty firmy PRESTIGE stworzyli funkcjonalne i trwałe osłony okienne, odznaczające się:

  • odpornością na warunki klimatyczne,
  • stabilną konstrukcją,
  • różnorodnością tkanin oraz ich wykończeń,
  • łatwością rozkładnia z wykorzystaniem systemu ręcznego lub automatycznego.

 

Takie markizy nie tylko dobrze się prezentują, ale także nienagannie pełnią swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczenia i ograniczanie dopływu światła słonecznego zgodnie z preferencjami osób przebywających we wnętrzu.

Markizy

Markizy okienne

Jednolite, wzorzyste, z falbanką lub bez – markizy okienne doskonale dopasowują się do elewacji budynku, dodając mu charakteru. Rozłożone nad oknem powodują, że światło wpada do pomieszczenia w równomierny sposób, dając komfort termiczny, a także wygodę pracy – równomierne natężenie światła słonecznego w pomieszczeniu nie jest męczące dla oczu, co docenią osoby pracujące przy komputerach.

Markizy tarasowe

Przeznaczone są do montowania tak, by stanowiły ochronę przeciwsłoneczną dla powierzchni poziomych – tarasowych czy balkonowych. Ograniczają dopływ światła do wnętrza, dają przyjemny cień na zewnątrz, a także chronią przed nieprzewidzianymi opadami deszczu.

Markizy balkonowe

Montowane są we wnękach balkonowych i nad balkonowymi oknami, stając się ich ozdobą, a jednocześnie tworząc zadaszenie, które nie wpuszcza do pomieszczenia tylko pożądaną ilość promieni słonecznych. Dzięki nim także temperatura wewnątrz w czasie upalnych dni jest niższa.

markiza tarasowa

Praktyczne wykorzystanie markiz

Producenci naszych markiz wybrali do ich wykonania wysokiej jakości impregnowaną tkaninę akrylową, odporną na wilgoć, a także na niekorzystne działanie UV – jej kolory nie blakną, bardzo długo zachowują swój pierwotny odcień. Konstrukcja markizy została zaprojektowana tak, by opierała się naporowi wiatru bocznego i ciężarowi spadającej na nią wody deszczowej.

 

Wybierając markizy z oferty firmy PRESTIGE, zyskujesz:

  • swobodę wyboru koloru tkaniny, z której wykonane są markizy,
  • możliwość wybrania kolorystyki konstrukcji aluminiowej,
  • opcję rozkładania ręcznego (za pomocą korby) lub elektrycznego (za pomocą pilota) do wyboru,
  • łatwy demontaż markizy w celu przeprowadzenia konserwacji lub czyszczenia,
  • okres gwarancyjny.

Markizy dla Ciebie

Markizy dobierane są do rozmiaru okna, wykonywane na zamówienie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do przestrzeni, w której będą umieszczone. Możesz wybrać model, który będzie się wyraźnie odcinał od elewacji budynku, jeśli zależy Ci na awangardowym wyglądzie, albo taki, który stopi się z otoczeniem. Nasi eksperci pomogą Ci dopasować parametry techniczne i przeprowadzić montaż – skontaktuj się z nami już dziś.