Okna drewniane

Okna drewniane dla tych, którzy cenią naturalne rozwiązania

Drewno to ponadczasowy surowiec kojarzony ze stylem i elegancją, a dziś także z ekologicznym podejściem do środowiska naturalnego. Dlatego okna drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Klientów firmy PRESTIGE.

Okna drewniane – te, które przyciągają uwagę

Drewniane systemy okienna są chętnie wybierane przez naszych Klientów ze względu na:

  • estetykę wyglądu – subtelny urok rysunku drewna w naturalnym kolorze podkreślony lakierem bądź transparentną farbą,
  • izolacyjność – najniższy wśród produktów z działu stolarki okiennej współczynnik przenikalności cieplnej,
  • dźwiękoszczelność – doskonałe wytłumienie hałasu na zewnątrz,
  • wpływ na regulację wilgotności – ze względu na fizyczne właściwości drewna, okna z wykonanymi z tego surowca ramami świetnie normalizują poziom wilgotności w budynku, co tworzy korzystny dla człowieka mikroklimat,
  • ekologiczność – są to okna w najwyższym stopniu przyjazne środowisku, ponieważ ich głównym budulcem jest pochodzący z natury surowiec.

 

Tego typu stolarka okienna jest wykonana z surowców najwyższej jakości, z drewna polskich i egzotycznych gatunków.

Oferta okien drewnianych Białystok

Klimatyczna okienna stolarka drewniana

Drewno jest materiałem, z którym się dobrze pracuje, dlatego można z niego wykonać okna o różnych rozmiarach i kształtach, a także o urozmaiconej kolorystyce. Profile drewniane doskonale komponują się z klasycznymi, jaki i nowoczesnymi elewacjami, a także z różną stylistyką aranżacji wnętrz – od rustykalnych przez minimalistyczne po awangardowe.

Drewniane profile okienne powstają z myślą o funkcjonalności

Takie ramy są wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych – klimatycznych i mechanicznych. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu w elementy antywłamaniowe okna drewniane stanowią efektywną przeszkodę dla prób niepożądanego otwarcia okna od zewnątrz.

Panie domu w drewnianych oknach z pewnością docenią to, że nie są one kłopotliwe, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nowoczesne podejście do okien

Wykonane z drewna okna produkowane są przez renomowanych producentów. W branży stolarki okiennej znani są oni z doskonale zorganizowanych, innowacyjnych procesów produkcji, kontroli jakości i niezawodności swoich wyrobów. Modele, które wybraliśmy do naszej oferty, są sprawdzone, o czym świadczą opinie naszych Klientów z Białegostoku, Łap i okolic. Szczególnie ocenią oni nasze drewniane okna za:

  • uniwersalność,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • funkcjonalność,
  • długotrwałość.

 

Wiemy, że okna wybiera się na długie lata, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta zapewniała szeroki wybór modeli o nieposzlakowanej jakości.

okno-drewniane

Stawiamy na profesjonalizm i kompleksowość usług

Klientom, którzy wybierają nasze okna, proponujemy profesjonalny montaż – nasze ekipy wstawiające stolarkę okienną są przeszkolone i przygotowane do tego, by poradzić sobie z rozmaitymi lokalizacjami okien. Ta kompleksowa usługa znalazła już wielu zwolenników. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami, by wybrać okna do swoich wnętrz.

Uniwersalne okna drewniane SOFT-LINE

To cieszące się największym wzięciem okna z naszej kolekcji, wybierają je Klienci indywidualni, jak też inwestorzy. Zostały zaprojektowane tak, by spełnić wymogi tak budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego, jak też obiektów użyteczności publicznej.

 

Okna te odznaczają się miękką linią, którą podkreślają krawędzie o 6 mm promieniu zaokrąglenia.
RAMA – dostępne są trzy grubości profilu ramowego
KOLOR – dostępna jest gama kolorów niestandardowych
OPCJONALNIE – progi belgijskie, niemieckie, aluminiowe, okapniki
KSZTAŁT i ROZMIAR – duża możliwość indywidualizacji w obu zakresach
DOSTĘPNE MODELE – 68, 78, 92 mm
Dzięki tym właściwościom ten system okienny z łatwością wkomponowuje się w różnie zaaranżowane przestrzenie prywatne i publiczne.

 

Przy tym profilu jest możliwość stosowania:
– progów belgijskich
– progów niemieckich
– progów aluminiowych
– okapników

SOFT-LINE 68 mm
SOFT-LINE 78 mm
SOFT-LINE 92 mm
HARDLINE

Nowoczesne drewniane okna HARD-LINE

Linia tych skrzydeł okiennych przeznaczona jest do nowocześnie zaprojektowanych budynków typu mieszkaniowego i użytkowego.

 

WZORNICTWO – wpasowuje się w stylistykę awangardową oraz industrialną
RAMA – prosta, minimalistyczna, promień zaokrąglenia krawędzi wewnętrznych wynosi 1 mm, a zewnętrznych – 3mm
PROFILE – producent przewidział możliwość zastosowania trzech grubości
DOSTĘPNE PROFILE – 68 mm

Okna z tej linii odznaczają się parametrami użytkowymi na wysokim poziomie, co przekłada się na wyjątkowy komfort codziennego użytkowania, dzięki czemu są z nich zadowoleni nawet najbardziej wymagający Klienci.

HARD-LINE 68 mm
HARD-LINE 68 mm
HARD-LINE 68 mm
OKNA RETRO

Stylowe profile drewniane Retro

Okna utrzymanej w tej estetyce doskonale podkreślają tradycyjny i zabytkowy charakter obiektu, dzięki czemu stolarka okienna wpisuje się w architekturę budynków takich jak: karczma przy drodze, pałac w ustroniu, wiejski dworek w stylu szlacheckim, a nawet kamienica w mieście.

WYGLĄD – kształt i rozmiar są dobierane indywidualnie
RAMA – dostępne są 3 grubości jej profilu
MODELE PROFILI W OFERCIE – 68 mm
KOLORYSTYKA – możliwość wyboru odcienia drewna podkreślanego lakierem

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne wykorzystane przy produkcji profili Retro sprawiają, że wtapiają się one w otocznie, nie zakłócając jego oryginalnego wyglądu, a przy tym zachowują ważne z punktu widzenia użytkowników właściwości, jak termoizolacyjność i dźwiękoszczelność.

RETRO 68 mm
RETRO 68 mm
RETRO 68 mm

Drewniane okna skrzynkowe: tradycja w porze z nowoczesnością

Od lat na potrzeby budynków podlegających nadzorowi konserwatorów zabytków – jak dwory, kamienice czy chałupy folwarczne – przygotowywane są indywidualnie projektowane okna typu skrzynkowego. W ich konstruowaniu połączone zostały nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające parametry porównywalne do współczesnych modeli, oraz tradycyjne wzornictwo, typowe dla wyglądu dawniejszych okien.

UROZMAICENIA ESTETYCZNE – możemy zachować pierwotne wymiary i kształt poszczególnych elementów stolarki, jak też odwzorować i wykonać ozdoby podobne do zabytkowych
FUNKCJONALNOŚĆ – w codziennym użytkowaniu okna te są tak wygodne jak dzisiejsze modele, ponieważ wykorzystujemy współczesne zawiasy, okucia i zamki zachowujące dawniejszy charakter
W OFERCIE – okna Sliding Sash, Cesement

Okna skrzynkowe są ponadto termoizolacyjne i wygłuszają hałas z zewnątrz.

Opcje wykonania

Okna Angielskie

Produkty z przeznaczeniem na rynek Wielkiej Brytanii:

CASEMENT – nowoczesna konstrukcja okienna, służąca do wykonywania okien odchylanych oraz rozwieranych na zewnątrz. Podstawową zaletą okna otwieranego na zewnątrz jest wygoda w momencie jego otwierania, po prostu nie troszczymy się o przedmioty znajdujące się na parapecie.

SLIDING SASH – okna działające w systemie przesuwnym góra-dół, dzięki czemu klient oszczędza przestrzeń użytkową wewnątrz pomieszczenia. Napęd skrzydeł wspomagany jest sprężynami umieszczonymi po bokach skrzydeł dzięki czemu okno otwiera się bez konieczności użycia nadmiernej siły.

Okna Casement
Okno Sliding Sash

Specyficzne okna drewniano-aluminiowe

Połączenie drewna i aluminium jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się komfortem użytkowania i elegancką aranżacją wnętrza, a także stylowym wyglądem elewacji budynku. Zastosowane do ich stworzenia materiały sprawiają, że są to modele trwałe, wytrzymałe i estetyczne, co jest zasługą ich budowy, opierającej się na połączeniu dwóch koncepcji konstrukcji stolarki okiennej. W tego typu oknach zewnętrzne ramy wykonane są z naturalnego surowca, tworząc estetyczną otoczkę, natomiast ramy wewnętrzne wykonuje się z profili aluminiowych o dużej odporności na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Połączenia takie zapewnia ponadto barierę dla chłodu i hałasu.

ZALETY – duża izolacyjność cieplna, ekologiczność
DOSTĘPNE W OFERCIE – 68 mm, 78 mm, 92 mm

W oknach drewniano-aluminiowych uzyskaliśmy idealną równowagę piękna i funkcjonalności.

Profil 68mm
Profil 78mm
Profil 92mm

Funkcjonalne wykonane z drewna okna przesuwne HS Portal

Profile typu przesuwnego, tworzące duże przeszklenia, stosowane są często jako okna tarasowe. Są estetyczne, wpuszczają do pomieszczenia duże ilości słonecznego światła, rozświetlając wnętrza, a jednocześnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i montażowym, są termo- i dźwiękoizolacyjne.

WERSJA PRZESUWNA dostępna jest dla profili typu: SOFT-LINE, HARD-LINE, RETRO, a także dla modeli drewniano-aluminiowych.