Okna aluminiowe

Okna aluminiowe dają szerokie możliwości dopasowania

Nasza oferta przygotowana została z myślą o różnorodnych potrzebach naszych Klientów – dlatego tak ważnym jej elementem są okna wykonane z aluminium. To niezrównane pod względem estetyki i funkcjonalności modele wyprodukowane przez wiodących w kraju producentów.

MB-86US

Charakterystyka okien aluminiowych

Okna z aluminium wyglądają minimalistycznie i dzięki temu doskonale wkomponowują się w różnego typu aranżacje wnętrz oraz w zewnętrzną stylistykę budynku.

Sprawdzają się:

 • w konstrukcjach wielkoformatowych z dużymi przeszkleniami,
 • w ogrodach zimowych,
 • jako fasady budynków,
 • jako okna narożne,
 • w domach jednorodzinnych powstających na podstawie nowoczesnych projektów,
 • w budynkach użyteczności publicznej, bankach,
 • w obiektach handlowych, usługowych, sportowych, hotelach.

Wynika to z fizycznych właściwości profili wykonywanych ze stopu aluminium, zawierającego: magnez – co podnosi ich wytrzymałość, i krzem – dzięki któremu są bardziej wytrzymałe. Aluminium jest ponadto substancją plastyczną i odporną na korozję.

Ty decydujesz, jak wyglądają Twoje okna z aluminium

Ten typ okien odznacza się wśród stolarki otworowej największymi możliwościami indywidualizacji wyglądu, biorąc pod uwagę:

 

KSZTAŁT I ROZMIAR – parametry techniczne tego typu okien opracowano tak, by pozwoliły na wykonanie najbardziej wymyślnych kształtów, dlatego okna mogą być: prostokątne, kwadratowe, zakończone łukiem bądź okrągłe. Na ogół wykonywane są na zamówienie, dlatego ich rozmiary są zróżnicowane – bardzo dużą stabilność zachowują nawet ramy szerokie na 170 cm i wysokie na 290 cm. Do wielkości i ciężaru okna dobierane są okucia zapewniające płynną pracę systemów otwierających.

ESTETYKA – profile okien aluminiowych dostępne są w wersji:

 • anodowanej, najczęściej w naturalnym kolorze aluminium, odcieniu złotawym lub brązowawym,
 • malowanej proszkowo (lakierowanej) standardowo w kolorze brązowym lub białym z możliwością zamówienia innego koloru z palety RAL. Możliwe jest także zamówienie profili dwukolorowych – jednego koloru po stronie zewnętrznej, a innego od wewnątrz.

 

Producenci przewidzieli także możliwość wyboru powierzchni profilu – matowej, błyszczącej lub imitującej drewno pod względem rysunku i odcienia. W ten sposób oferujemy możliwość wybrania okien, które będą ozdobą elewacji lub jej dyskretnym elementem.

 

OKUCIA – to one decydują o tym, w jaki sposób okno będzie się otwierało: uchylno-przesuwnie, podnoszono-przesuwnie, harmonijkowo, a także w jakim zakresie.

 

W zależności od projektu i preferencji użytkowników wszystkie te elementy mogą być indywidualizowane. Zawsze jednak powstają one zgodnie z normami budowlanymi, co oznacza, że ich użytkowanie jest bezpieczne.

Okna aluminiowe z naszej oferty Białystok

Funkcjonalność okien z aluminium

Producenci naszych okien zadbali o to, by były one maksymalnie użyteczne, zwracając uwagę na:

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ – nasze okna cechuje wysokiego stopnia izolacyjność termiczna, potwierdzona stosownymi certyfikatami, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w domach typu energooszczędnego i pasywnego. O doskonałych parametrach cieplnych tych okien decydują:

 • poliamidowe wkładki izolacyjne wzmacniane włóknem szklanym wmieszone w środkowej komorze profilu,
 • kliny z pianki izolacyjnej usytuowane w przyszybowym wrębie,
 • kauczukowe uszczelki,
 • poszerzana konstrukcja profilu, tworząca trzy lub cztery komory.

 

ANTYWŁAMANIOWOŚĆ – profile aluminiowe skonstruowane są tak, by nawet w typowej wnęce można było zamontować okna z szybami antywłamaniowymi o wadze dużo wyższej niż standardowa. Dodatkowo oferowane są profile antywłamaniowe wzmocnione. Do rozwiązań zapobiegających niepożądanemu otwarciu okna zaliczamy:

 • zaczepy antywłamaniowe,
 • blokady obrotu klamki z podnośnikiem,
 • grzybki.

 

W ten sposób uzyskujemy bezpieczeństwo na poziomie klasy RC3.

 

PRZYJAZNOŚĆ DLA ŚRODOWISKA – elementy wykonane z aluminium są surowcem wtórnym i mogą być w 100% odzyskiwane w procesie recyklingu.

Profil okienny biały Białystok

Dowiedz się więcej o oknach, które Cię interesują

Eksperci w naszych salonach sprzedaży w Białymstoku i Łapach udzielają szczegółowych informacji na temat aluminiowych okien z naszej oferty – skontaktuj się z nimi osobiście lub telefonicznie.

Zdajemy sobie sprawę, że okna są dla Państwa nie tylko elementem wystroju domu, ale przede wszystkim gwarancją ciepła i bezpieczeństwa. Aluminium ze wszystkich dostępnych materiałów budowlanych jest najbardziej trwałe i wytrzymałe.

 

Oferta okien aluminiowych na pewno zainteresuje klientów, którzy szukają nieograniczonych możliwości dotyczących form i wielkości. Profil aluminiowy jest synonimem elegancji i klasy, dodatkowo gwarantuje maksymalny dostęp światła i różnorodność zastosowań.

 

Oferujemy towar od czołowych producentów, po kliknięciu w logo mogą Państwo zapoznać się z ich ofertą.

HPI3EcC

aliplast-logo

logo-large